mat w trzech ruchach

Katalog wyszukanych haseł

dowload

z TVN24.pl
Cytat:
Alarm na Okęciu, kilka lotów opóźnionych

POZOSTAWIONY BAGAŻ POWODEM ALARMU


Terminal krajowy na warszawskim lotnisku Okęcie został przed 16 ewakuowany. Władze lotniska zaniepokoił pozostawiony w terminalu bagaż. Alarm szybko odwołano. Po sprawdzeniu, okazało się, że nie było w nim nic podejrzanego.
Pozostawiony bagaż przed godziną 16 zauważyła obsługa lotniska. Pasażerowie musieli opuścić terminal. Służby lotniska zbadały pirotechnicznie podejrzaną walizkę, jednak mimo obaw niczego niebezpiecznego w niej nie znaleziono. Ewakuowani pasażerowie wracają na lotnisko.

Opóźnine są loty z i do Wrocławia oraz do Gdańska.

Podejrzany motor

W lipcu alarm wywolał pozostawiony na terenie lotniska motor. Trzy godziny trwały wówczas ograniczenia w ruchu samolotów. Sprawcą zamieszania okazał mieszkający w Polsce Francuz, który zostawił pojazd i wyleciał do Szczecina. Po powrocie czekała na niego straż graniczna. Usłyszał zarzuty pozostawienia bagażu bez nadzoru na terenie portu lotniczego oraz złamania trzech paragrafów Kodeksu o ruchu drogowym. Grozi mu 5,5 tys. zł grzywny.

Motocyklista tłumaczył, że we Francji można stawiać motocykle w dowolnym miejscu, wyszedł więc z założenia, że przepisy unijne są wszędzie takie same.

kaw, mat

Cytat:
(Wiadomość 170135) Widzew gra bardzo dobrze na wyjazdach. (...) Niech [nasi] zaatakują otwarcie, bo szachy w naszym wykonaniu będą zbyteczne. Nawałka pewnie jest tego świadom, więc myślę, że przygotuje ich do tego meczu. Tylko modlę się, żeby znów na początku meczu nie przespali i zaś wynik gonili... W swych sześciu tegorocznych wyjazdach, RTS aż czterokrotnie zremisował. A że jest liderem (tak po 30 kolejkach ogółem, jak i w samych wiosennych potyczkach), można powiedzieć, że z drużynami od niego "słabszymi na papierze" (Korona, Flota, Stalówka, Stilon) najczęściej traci jakieś punkty. W pewnym sensie jest to jego pięta achillesowa, choć wielu w tej lidze chciałoby mieć dwie, a nawet trzy takie pięty.
Podobnie jak i Ty, jestem przekonany, że Nawałka - także i z tej "ułomności" Łodzian - będzie w stanie zrobić jak najlepszy dla nas użytek.

Warto też odnotować, że polegliśmy tylko w jednym z pięciu naszych dotychczasowych meczów rewanżowych "u siebie" (z Koroną - 0:2). Tak więc recepta Nawałki na Widzew "musi" w pierwszej kolejności uwzględniać wyeliminowanie błędów popełnionych z Koroną grającą na resztkach gazu. Czy w dalszej kolejności dojdzie do rozgrywki "szachowej"? Sądzę, że będzie musiało dojść. Może nie w stylu "mat w trzech ruchach", ale w sferze pschychologii gry. Szachy poolegają na wykorzystaniu błędu przeciwnika. Piłka nożna też.

Golf jest prosty do pokazywania ... i zrozumialy dla wszystkich ...
Polega do umieszczenia pileczki w dolku.
---------
Szachy rowniez sa proste....mamy tylko 6 bierek > Krol ,Hetman ,Wieza ,Goniec ,Kucyk (skoczek) ,pionek.
===============
Propagowac szachy jest rowniez proste:
W czasie turnieju szachowego robimy konkursy na okraglo.
W dodatkowej sali robimy konkursy > pokazujac proste zadanka ( mat w 1 posunieciu ,mat w 2 posunieciach . w trzech posunieciach ( forsowne warianty).
To wszystko pokazujemy na ( projektorze )rzutniku... W sali musi byc lekko przyciemnienie by diagramy byly dobrze widoczne dla wszystkich.
Po kazdym konkursie wszystke pokazwane zadanka trzeba miec wydrukowane na diagramach szachowych ( wszystko dla propagowania Szachow)
Tu nie trzeba oszczedzac na papierze.... ( diagramy musza byc > czarno biale )
www.problemist.com , lub podobne > nie umieszczamy diagramow kolorowych ( wzrok sie meczy)

Dzienne mozemy pokazac w konkusach okolo 90 zadan.> to jest 5 arkuszy papieru. 18 razy 5 > 90 diagramow.
5 arkuszy razy 50 szachistow > to razem 250 arkuszy papieru . to tylko 50 procent Bloku (Bryza).
Turniej szachowy trwa 9 dni , to razem drukujemy 2250 arkuszy papieru...
===============
Do tego wydajemy biuletyn szachowy z najciekawszych zagran na diagramach wszystko pokazujemy...
Tu na biuletyny wydajemy rowniez 2250 arkuszy papieru... 2250 + 2250 = 5000
Czyli duzo wydajemy Szachow > Szachow widocznych na brazkach...
Propagujac Szachy musimy miec kilka komputerow w dzialaniu ,kilka drukarek sprawnych.
Najwazniejsze organizator szachowy musie wierzyc w Szachy i w swoje umiejetnosci...
Pracy w turnieju szachowym nie brakuje... ale efekty beda natychmiastowe..
Szachy beda propagowane profesjonalnie ( zrozumiane dla wszystkich).

O takim turnieju szachowym bedzie sie mowic wiele miesiecy po imprezie szachowej.
Szachisci majac biuletyny szachowe i diagramy z konkursow szachowych nie zapomna ruchow szachowych... kombinacji szachowych.
Takie pokazywanie szachow na turnieju szachowym ,bedzie Szkola dla przyszlych organizatorow szachowych w Polsce.


Przeglądając zasady gry w szachy chińskie i szogi stwierdzam,że te gry są dużo uboższe niż szachy europejskie...
zgadzacie się z tym...?


Grą o największej ilości kombinacji jest Go drugą grą jest również gra japońska, mianowicie japońskie szachy shogi. W shogi wraz z upływem ruchów na planszy mamy coraz więcej kombinacji, w szachach klasycznych zbijamy figury i kombinacji jest coraz mniej gra poprostu zwalnia... W shogi poza promocją pionków mamy również promocje innych figur na trzech ostatnich wierszach, dodatkowo możemy wstawiać zbite figury spowrotem na plansze jako nasze, a poświęcenia i kombinacje matowe w 14 ruchach zdarzają się w większości partii granych na poziomie. Dodam jako ciekawostkę że w shogi został opracowany mat nieuchronny w ponad 1500 ruchach!

Cel gry jest taki sam zamatowanie króla. Partie na szczycie toczone przez zawodowców (Yoshiharu Habu około 2400 szachowe ELO) trwają 9h na zawodnika. Fakty te raczej nie świadczą o tym, że są grą uboższą, nawet Kasparov próbował swoich sił w shogi. Jedyny problem z tą grą jest taki gdyż oparta jest na japońskich oznakowaniach co sprawia największy problem szachistom, jednak na kurnik.pl/szogi można włączyć oznakowania zachodnie ułatwiające grę.

W listopadzie 22.XI.2009 będzie turniej na żywo w Warszawie więcej szczegółów na temat tureniju oraz zasad w japońskie szachy na www.shogi.pl

Dodam tylko że w szachy grałem od 7 roku życia z przerwami udało mi się osiągnąć 1800, a shogi na kurniku nauczyłem się już po 3 partii i od 3 lat czerpie satysfakcje z tej gry.

Jeżeli ktoś nie spróbuje swoich sił w shogi to będzie mógł dalej pisać po forach że "szachy klasyczne na pewno są lepsze"