masa ciała w cyklu miesiączkowym

Katalog wyszukanych haseł

dowload

Ewelina owulacja przypada ( jesli wogole do niej dochodzi) od 12-do 16 dniu PRZED miesiaczka.
Jesli masz cykle co 60- 90 dni to owulacja przypada jakies 2 tygodnie przed koncem cyklu. Jakies 6 dni przed owulacja i 3 dni po jest czasem plodnym, poznasz go po charakterystycznym sluzie, jak bialko kurze (choc sa kobiety ktore maja minimalne ilosci sluzu i wcale nie jest najlepszej jakosci), wzroscie temperatury i utrzymaniu tej temp na wyzszym poziomie do konca cyklu. W necie jest masa info o objawach i przebiegu prawidlowego cyklu kobiety.

Zrob badania hormonow, zeby wiedziec czy wszystko jest ok. Jestes mloda, ale cykl powinien juz byc unormowany.
Tabletki hormonalne nie zalatwia sprawy, moga sprawic, ze bedziesz miec krotszy cykl , ale nie bedzie miesiaczki tylko krwawienie z odstawienia. Po odstawieniu tabletek sprawa wroci.
Wiele kobiet ma dlugie cykle , ale to nie koniec swiata. Masz dluzszy czas nieplodnosci wzglednej przed owulacja tylko trzeba sie nauczyc zaobserwowac ten moment z duzym prawdopodobienstwem . To wcale nie jest trudne i nie zajmuje duzo czasu a daje satysfakcje, ze znasz choc troche swoje cialo. 100% pewnosci ze jest owulacja da ci tylko usg. Pamietaj ze owulacja to bardzo krotki czas w cyklu kobiety, jak podaja rozne zrodla komorka jajowa jest zdolna do zaplodnienia tylko przez 6-12 -24 godziny, to plemniki zyja przez kilka dni w dobrych warunkach.
Powodzenia i zycze radosci z zycia, to dobry czas, zeby poznac swoje cialo.

" />Witam Pana
mam 28 lat od 4 lat bezskutecznie staramy się z mężem o maleństwo. Pozwolę sobie przedstawić przebieg leczenia, prosząc Pana o opinię.
Leczenie trwa blisko 2 lata. Najpierw wizyty u mojego ginekologa, który powiedział o powiększonych jajnikach i podejrzeniach o zespół policystycznych jajników. Przepisał DUPHASTON (mam nadzieję że bez błędu), w końcu zalecił laparoskopię i udanie się do specjalisty.
Oto moje wyniki z 2001 hormonów:
I FAZA (badanie robione w 2 lub 3 dniu cyklu)
FSH-7.85, LH-20.8, Progesteron-0.55, Prolaktyna-13.8
II FAZA (badanie robione ok. 21dc)
FSH-7.8, LH-14.2, Progesteron-0.39, Prolaktyna-14.2
W sierpniu 2002 miałam robionę laparoskopię. Oto jej wyniki:
"Sterilitas I- Laparoscopia diagnostica Chromoscopia positiva ECT ovariorum bil."
W swojej naiwności postanowiłam dac czas naturze i nic nie robiłam ze sobą przez 3 m-ce. Następnie rozpoczęłam leczenie w NOVOMEDICE w Mysłowicach.
Kolejne badania hormonów z przełomu lutego/marca 2003
I FAZA
Estradiol-91.1, FSH-7.01, LH-11.0, Testosteron-0.648
II FAZA
Progesteron-0.84, Prolaktyna-12.8
W marcu rozpoczęło się badanie farmakologiczne: EUTYROX (proszę wybaczyć błędy w nazewnictwie) i DIANE. Po nich kolejne badania hormonów. Wykonane w sierpniu 03 i tu niestsety tylko jedna faza po mój organizm zwariował i przed drugimi badaniami pojawiła się miesiączka:
I FAZA
E2 ESTRADIOL-24.5, FSH-9.43, LH-6.93
Teraz przygotowuję się do pierwszej inseminacji prawdopodobnie będzie to październik.
informacje ogólne: do laparoskopii bardzo nieregularne cykle nawet 130 dni, lekkie owłosienie, na przestrzeni 5 lat duży przyrost masy ciała ok.15 kilogramów.
Acha jeszcze wyniki mojego męża:

Analiza nasienia:
Wygląd- prawidłowy
objętość 2,5 ml
lepkość ++
czas upłynnienia 20 min.
ruchliwość 76%
ruchliwość postępowa:
szybka linearna 8
wolna lin i nielinearna 57
brak ruchliwośc postępowej 11
brak ruchu w ogóle 24
Ogólny odsetek prawidłowych plemników 72%

BARDZO PROSZĘ O KOMENTARZ DO CAŁOŚCI.CZY TO RZECZYWIŚCIE ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW, JAKIE SĄ SZANSE ŻE BĘDZIEMY W KOŃCU RODZICAMI.
Dziękując z góry za odpowiedź, pozdrawiam

Justyna