Mapa poski z podziałem na województwa

Katalog wyszukanych haseł

dowload

Witam
czy orientuje sie ktos odnosnie jakiegos skrytu (open source), ktory bedzie wyswietlal
mape na stronie z podzialem na wojewodztwa
cos w stylu jak jest tutaj http://www.firmy.net/

pozdrawiam

witam

Potrzebuje w swoim serwisie zrobic mape polski uwzgledniajac na tyle szczegolowo jak sie tylko da poszczegolne drogi a nawet podzial na wojewodztwa, oraz w danym miejscu zaznaczac pinezke z dana informacja ze tu i tu na trasie takiej i takiej jest np stacja paliwowa (najlepiej za pomoca jakichs wspolrzednych).

P.S.
Nie potrzebuje gotowego skryptu, wystarczy mi tylko naprowadzenie jak cos takiego zrobic albo gdzie szukac informacji na ten temat, nie robilem niczego takiego podobnego a w necie szukam choc wszystko co znalazlem to za malo

Za kazda pomoc serdeczne dzieki!

Statistica 6.0 PL
Aplikacja do przedstawiania graficznego zjawisk na mapie polski z podziałem na województwa.


Taki opis dostałem od znajomej i teraz nie wiem czy te mapy polski to jakiś dodatek do Statistiki, czy to są 2 programy, jeżeli ktoś jest zorientowany w tym i miałby namiary na ten soft

Witam.

Szukam czegoś takiego jak mapa polski z podziałem na województwa, po najechaniu na województwo podświetla się a kliknięcie powoduje przeniesienie do strony z danym województwem.

( nie wiem jak nazwać taki skrypt ;d dlatego pewnie nie mogę znaleźć )

Spotkałem kilka stron ale wszystkie mają to na flashu

Spotkał ktoś podobne rozwiązanie nie oparte o flasha ?

Liczę na odpowiedź z jakimiś propozycjami jak to zrobić a nie samą odpowiedź 'da się' ;D

pozdro

Witam

Kupię mapę polski z podziałem na województwa zrobioną we flashu.
Po najechaniu na dane województwo ma się ono podświetlić (intensywniej) a po kliknięciu na wybrane woj. mapka ma przenosić na odpowiedni adres URL.

Zainteresowanych proszę o kontakt:
michal@mbobowski.com
GG: 1281033
lub PW

Pozdrawiam
Michał Bobowski
www.mbobowski.com

Uff. Już się bałem, że Bydgoszcz wyłączysz z Rep. M., albo co gorsza, zrobisz w jedno województwo z Toruniem.
=DdDDd
Ciekawy pomysł na podział (pilskê O_o), choć zastanawiam się, czy nie umniejsza to wartości samego województwa :p Ale to nie Polska tylko republika Mazowiecka, więc.

Co do mapy z '21 - to żeś zajechał spiralą po kraju. xDDDD

Witam!
Od nie dawna zaczęłam uczyć się programu R a potrzebuje mieć mapę Polski i wszystkich sąsiadów. Wiem, że trzeba wczytać jakieś pakiet, ale nie wiem jaki.
Chciałam się też dowiedzieć jak można zrobić, żeby województwo podkarpackie było podzielone na powiaty i żeby po stronie Ukrainy i Słowacji też zrobić taki podział. Jeśli to jest możliwe a domyślam się że jest to bardzo proszę o pomoc.

Nie rób nic na piechotę. Mapę Polski w podziale na powiaty i województwa można wygenerować sobie bez problemu w SASie. Po instalacji tworzy się biblioteka MAPS z plikami poland i poland2. Podejrzewam, że są także pliki dotyczące Ukrainy i Słowacji. Może uda mi się wieczorem podesłać jakiś obrazek.
Mapa Polski w podziale na gminy kosztowała ok. 1 tys. zł (MapInfo). Z MapInfo bez problemu konwertuje się do formatów .shp i wczytuje w R

A tak apropo pozycji jaką ma Opolszczyzna w naszym kraju

NAJMNIEJ DLA OPOLSZCZYZNY
Opolszczyzna otrzyma o 60 milionów mniej z unijnej kasy. Dziś rząd rozstrzygnął sprawę podziału wspólnotowych pieniędzy. Jak wynika z mapy kraju, największe dofinansowanie na głowę mieszkańca otrzymają województwa "ściany wschodniej". Opolszczyzna dostanie około 430-tu milionów euro - najmniej w całym kraju.
"Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Po co były organizowane od lutego negocjacje w tej sprawie" - mówi marszałek Grzegorz Kubat. "Tych pieniędzy będzie brakować. Projektów jest bardzo dużo, musimy teraz skorygować te plany" - dodał.
W ramach polityki spójności Polska dostanie z Brukseli w latach 2007-2013 ogółem około 60 miliardów euro.

Marzena Saj

Źródło: radio.opole.pl

Mam pewien problem i bardzo prosze o pomoc.
Zaimportowalam do corela 9 mape (zdjecie z irfanview). jest to czarno-biala mapa konturowa Polski z podzialem na wojewodztwa. w corelu otwiera mi sie to jako calość, jako jeden obiekt. a ja koniecznie potrzebuje ja tak przerobić, zeby kazde wojewodztwo bylo osobnym elementem-np zeby kazde z osobna moc wypełnić innym kolorem. nie da sie tu nic rozgupować itd. czy ktoś może mi kawe na ławę wytłumaczyc jak to zrobić? mam plik w formcie JPG - mam zmienić na jakis inny? prosze o pomoc:)

W dobie rozwoju cywilizacji mamy naprawdę coraz lepsze mapy, bogatą literaturę przewodnikową, gęstą sieć znakowanych szlaków turystycznych i wiele innych udoskonaleń technicznych pozwalających grupie turystów doskonale radzić sobie samodzielnie w terenie bez jakiegoś płatnego zawodowca z tytułami w rodzaju klas i stopni instuktorskich, w czerwonym swetrze i obwieszonego blachami. Inaczej mówiąc w przyszłości drastycznie zmaleje popyt na usługi przewodnickie w polskich górach. W tak stosunkowo turystycznie łatwych i zaludnionych górach, jakimi są nasze Beskidy i Sudety, narzucony przez prawo obowiązek chodzenia grup turystów pod opieką przewodnika jest archaizmem, swoistym kuriozum w skali światowej. I faktycznie widać, że na nic zdały się wysiłki ustawodawcy w celu wymuszenia popytu na usługo przewodnickie, bowiem popyt ten w ostatnich latach znacznie zmalał.

Najliczniejsza grupa przyjezdnych w Sudety to Wielkopolanie. Wystarczy przejść się po sudeckich kurortach i popatrzeć na samochody. Większość tablic rejestacyjnych na pojazdach ma znaki identyfikacyjne województwa wielkopolskiego. Gdyby nie Wielkopolanie, to miejscowości te by świeciły pustkami. Wśród tych przyjezdnych dominują grupy towarzyskie, uprawiające turystykę kwalifikowaną o charakterze indywidualnym i bardzo rzadko korzystające z usług przewodnickich podczas wycieczek górskich. Społeczeństwo Wielkopolan idzie do przodu z postępem i wykazuje się większą samodzielnością i zaradnościa niż daje się to zauważyć wśród mieszkańców innych regionów. Oni wydają pieniądze z rozwagą i przewodnicy na nich po prostu niewiele zarobią... Ta regionalna cecha jest niewątpliwie jedną z przyczyn, że w Poznaniu nigdy nie powstał żaden ośrodek przewodnictwa górskiego (zwłaszcza sudeckiego, bo w te góry mamy najbliżej), jakie powstały w innych miastach Polski.

Malejący popyt, odchodzenie od masówek i coraz większa popularność turystyki indywidualnej w niedalekiej przyszłości ogarną inne regiony i same rozwiążą kontrowersje wokół problemu przesadnego obwarowania górskich przewodników turystycznych ogromną ilością niespójnych przepisów. Padną monopole, podziały na przewodnickie klasy i obszary uprawnień i cała ta bezsensowna megalomania zostanie odstawiona do lamusa wraz z pomysłami trącącymi archaizmem i ciemnogrodem. W to miejsce wkroczy zdrowa konkurencja, gdzie będą się liczyć się pomysłowe, atrakcyjne ofery i fachowość oraz konkurencyjne ceny usług przewodnickich, z których ludzie będą korzystać z własnej i nie przymuszonej woli, a przede wszystkim ci, których będzie na to stać. Cała reszta będzie wędrować indywidualnie czy w grupach organizowanych przez dobrowolne stowarzyszenia turystyczne - jak kto chce - bez obaw o ściganie z jakiegoś paragrafu.