Mapa Polski Podział Wojewódzki

Katalog wyszukanych haseł

dowload

Witam serdecznie :) Mam następujący problem. Muszę podzielić kraj na regiony z dokładnością do powiatu. Potrzebuję więc wstawić w Excelu, czy innym programie office'a mapę Polski w podziale na województwa i powiaty i zaznaczyć, jaki region na jakim obszarze działa. Chodzi mi po głowie, że kiedyś w excelu była możliwość wstawienia mapy. Niestety nie mogę tego znaleźć. Ma ktoś jakiś pomysł?


Witam serdecznie :) Mam następujący problem. Muszę podzielić kraj na regiony z dokładnością do powiatu. Potrzebuję więc wstawić w Excelu, czy innym programie office'a mapę Polski w podziale na województwa i powiaty i zaznaczyć, jaki region na jakim obszarze działa. Chodzi mi po głowie, że kiedyś w excelu była możliwość wstawienia mapy. Niestety nie mogę tego znaleźć. Ma ktoś jakiś pomysł?

No właśnie najlepiej popytać na forum lub na upartego wyszukać książkę telefoniczną danej miejscowości pomęczyć się i znaleźć kogoś kto mieszka blisko może coś wie na ten temat. I tak ogólnie to Firma powinna mieć tel stacjonarny jeźeli nie ma to juz jest nie ciekawie. Ps tak sobie myślałem niewiem na jakim poziomie informatycznym jest admin itd ale może dało by rade zrobić mapę polski z podziałem na województwa itd i każdy który by sie rejestrował musiałby podać miejscowość lub chociaż województwo i zostałby oznaczony na mapie. Coś jak na stronie wmasg Pozdrawiam i sorka za ofa:)

Uwaga! Uwaga!
Ekhm, Ekhm...

Po dość długich i bardzo intensywnych pracach ruszyła nowa Radiowa Mapa Polski na serwisie nadaje.com.

Zapraszamy wszystkich do zaglądania. Niech każdy znajdzie swoje miasto, nadajniki w okolicy.

Nowa wersja jest oparta na mechaniźmie maps.google, co mam nadzieję ułatwi odczyt i umożliwi dalszy rozwój (w tym planowane dodanie stacji zagranicznych).

Już wkrótce (okolice początku października) ruszy też wykaz dla miast z podziałem na jakość odbioru - co umożliwi podział na stacje silniejsze i słabsze, bardziej i mniej zdatne do słuchania - na razie takie informacje zamieszczone są w województwie podkarpackim.

Dlatego konieczne są Wasze, drodzy Informatorzy, maile i komunikaty (np. na Forum RP) z informacjami z Waszych miast.

Proszę więc pisać: informacje@nadaje.com, a także adresy do Wojtka: webmaster@nadaje.com, Slonzaka: alek@nadaje.com oraz do mnie: pawel@nadaje.com.

Zapraszamy! nadaje.com oraz nowa Radiowa Mapa Polski


czy chodziło ci o mape polski z podziałem na województwa z któego sie te loga wysuwały majkell
więc jak jest cos to przyślij


Tak czołówka rzeczywiście również była. Ale ja pisałem o innej, chyba trochę wcześniejszej. Bo tak jak wspomniałem, początkowo mieli ich pełno i wymieniali bardzo często.

Niestety, ja absolutnie żadnych nagrań z tamtego okresu nie mam... najwyżej pamięć. ;)

Ano, nie miałem racji co do frekwencji, była większa.

Jutro PKW poda dokładne wyniki.

Aczkolwiek dużej różnicy głosów niby nie ma. W telewizji pokazali mapę Polski, która pokazała dane co do tego, które województwa kogo preferowały. No i mamy niezły podział społeczeństwa. Trudno tu sobie żartować i wprowadzać retorykę podziału na Polskę A i B, ale w sumie od woj. mazowieckiego na południe i wschód mamy Kaczkoland, pozostałe województwa to te Komornicze

Dodatkowo, zachowały się rządowe proporcje elektoratu co do miejsca zamieszkania głosujących. Im większa miejscowość tym większe poparcie dla Bronka. Gdyby wybory zależały jedynie od mieszkańców wsi, na luzach wygrałby Kaczyński

A Evkowy Śląsk Cieszyński to istny bastion Komorników i PO, bo tam Kaczyński miał mniej jak 10% poparcia
Z kolei na Podlasiu jest zupełnie na odwrót

" />Dla zdziwionych
Powiat
[edytuj]Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj

Aktualna mapa powiatów w PolscePowiat (w Polsce) – jednostka samorządu terytorialnego II stopnia i podziału administracyjnego, obejmująca część obszaru województwa. Ich funkcjonowanie reguluje ustawa z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 1998 r. Nr 91, poz. 578).

W Polsce wyróżniamy dwa rodzaje powiatów:

powiaty ziemskie – skupiają od kilku do kilkunastu sąsiadujących ze sobą gmin,
powiaty grodzkie – miasta na prawach powiatu (gmina o statusie miasta, wykonująca zadania powiatu).

Witam,

Tak jak obiecywałem przed wakacji (lub w trakcie), przygotowywany jest skrypt do łatwego wyszukiwania i dodawania weterynarzy zajmujących się takimi zwierzętami jak szopy. Do zrobienia jest jeszcze całkiem sporo, ale myślę, że do połowy października się wyrobię

Strona główna listy

    lDesign - 90% - tutaj dużo roboty nie ma, design jest wzorowany na tym forumowym. Zostały tylko małe poprawki m.in. w typografii.llInteraktywna mapa - 90% - mapa Polski z podziałem na województwa by wybrać odpowiedni region wyszukiwania.llSkrypty - 0% - dodawanie i wyświetlanie wyników i takie tam. l

Wszystkie dane dotyczące kont potrzebne do zalogowania się na stronie skrypt będzie pobierał z forumowej bazy. Logowanie nie będzie wymagane, choć jest zalecane gdyż system będzie zliczał ilość dodanych weterynarzy przez danego użytkownika. Rejestracja będzie odbywała się na forum. Dane weterynarza będą sprawdzane przed dodaniem na stronę przez administratorów oraz użytkowników z prawami do tego.

Jeśli jeszcze mi się coś przypomni lub coś ulegnie zmianie poinformuję Was o tym w tym temacie.
Pozdrawiam

Witam,
nie mam (niestety) mapy z podziałem Polski na okręgi piłkarskie (OZPN-y), przy czym należy pamiętać, że podział ten nie był stały. Przykładowo podczas wyborczego walnego zgromadzenia PZPN przesunięto Stryj z OZPN stanisławowskiego do lwowskiego, w którym był wcześniej. Nieco później do Łódzkiego OZPN zamierzano przyłączyć Wieluń i Radomsko z Zagłębiowskiego OZPN, jednocześnie przesunąć Kalisz do Poznańskiego OZPN. Jednocześnie podział na okręgi piłkarskie nie pokrywał się z podziałem administracyjnym - przykładowo w 1938/39 Granat Radom grał w warszawskiej lidze okręgowej, co oznacza, że Zagłębiowski OZPN nie obejmował całego województwa kieleckiego...
Jeśli chodzi o drużyny z województwa tarnopolskiego, to należały one najpewniej do Lwowskiego OZPN, w każdym razie w tamtejszej klasie A/lidze okręgowej przez cztery sezony występowała Janina Złoczów. Gorzej z zespołami z nowogródzkiego, choć z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że należały do Wileńskiego OZPN. Może warto założyć nowy temat, wyjaśniający piłkarski podział II Rzeczpospolitej?
Przechodząc do zagadek niewojskowych. W 1938 w Polsce działało 25 hut i zakładów hutniczych. Blisko połowa z nich (11) wchodziła w skład dwóch koncernów, będących spółkami akcyjnymi. Co to były za firmy i które huty wchodziły w ich skład?
Pozdrawiam
Wojtek

Mam propozację, która mogłaby mi i chyba innym ludziom również pomóc troszkę się zintegrować. Czy dałoby się utworzyć podforum o nazwie Mapa Polski lub coś w tym stylu z podziałem na wojewódzctwa? Każdy mógłby się dodać w swoim województwie i byłoby łatwiej odnaleźć być może nawet znajomych którzy są tu w Ulsterze??

" />Platforma Obywatelska ma gotowy projekt podziału administracyjnego kraju na 9 województw, co oznacza, że z mapy kraju zniknęłoby też warmińsko-mazurskie - taką informację podała Polska Agencja Prasowa za Trybuną, którą z kolei poinformował anonimowy polityk PO.

- Stanowczo dementuję te pogłoski. Platforma nie planuje zmiany granic administracyjnych kraju - przekonuje poseł PO, Stanisław Gorczyca. - Mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Radni sejmiku zareagowali jednak nerwowo na te doniesienia i w trosce o jedność, kontynuację historycznych tradycji i przyszłość naszego województwa zaapelowali do wszystkich kandydatów na parlamentarzystów o złożenie deklaracji, że przyszli posłowie i senatorowie będą przedkładać interes województwa nad własne ambicje polityczne i że przeciwstawią się próbie zlikwidowania województwa wszelkimi dostępnymi środkami prawnymi i politycznymi - z wystąpieniem z partii włącznie.

Więcej: http://www.wm.pl/Index.php?ct=home&id=760295

Zapraszamy do dyskusji!

" />
">Dziewięć zamiast szesnastu? A może osiem lub dwanaście? Czy targi wokół liczby województw, jakie przed siedmioma laty wywołały polityczną burzę, znów staną się naszym udziałem? Niewykluczone. Od kilku tygodni gazety regionalne piszą, że Platforma Obywatelska, która szykuje się do przejęcia władzy, mu już gotowe nowe koncepcje podziału administracyjnego kraju. Wynika z nich, że po wyborach z mapy Polski znikną co najmniej cztery obecne województwa. Plan strategiczny zaś zakłada utworzenie ośmiu bądź dziewięciu dużych regionów skupionych wokół największych polskich miast.
Liderzy PO wszystkiemu zaprzeczają, ale jednocześnie przyznają, że... w Polsce powinno funkcjonować co najwyżej dziewięć województw. Od dawna wiadomo też, że ambicją Platformy jest zdobycie wpływów w samorządach. A tym samym dostanie się do miejsc, gdzie są rozdzielane pieniądze z Brukseli.
Pomysł administracyjnego demontażu ma wielu zwolenników również w partii braci Kaczyńskich (PiS). Które województwa znikną z mapy Polski? Komu prawicowi architekci przygotowali największe powyborcze niespodzianki?

http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=kraj&name=241

A może nie kłamie żaden z nich tylko Gorczyca nie został poinformowany? Co Tusk bedzie z jakimś posłem z prowincji rozmawiał o planach na przyszłość.

" />Chciałbym zlecić wykonanie prostej animacji we Flashu. Mianowicie chodzi o wykonanie małej mapy Polski (powiedzmy 300x300 pixeli) z nowym 16-wojewódzkim podziałem administracyjnym, na którym po najechaniu na województwo wyświetlone zostaną w postaci punktów miasta, które ja wyznaczę.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem GG 893311. Do rozmowy proszę się przygotować - portfolio, wycena.

Pozdrawiam

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała w Szczecinie:

Wykładała na Politechnice Śląskiej w ramach II edycji Europejskich Studiów Podyplomowych z zakresu programów strukturalnych Unii Europejskiej.
16 listopada 2007 została zaprzysiężona na stanowisko ministra rozwoju regionalnego w rządzie Donalda Tuska. Jej kandydaturę zgłosił Tomasz Tomczykiewicz (przewodniczący śląskiej PO) w porozumieniu z Janem Olbrychtem, który wcześniej odmówił objęcia tego stanowiska.

patrz link http://pl.wikipedia....Bie%C5%84kowska
Zamierzamy odejść od modelu kierowania pieniędzy tylko w regiony najbiedniejsze
czytaj link http://www.gs24.pl/a...REGION/50583695
Co to może oznaczać dla "Polski Be"? Tym bardziej w kwestii internetu szerokopasmowego?

Do tej pory wspierane były przede wszystkim regiony najbiedniejsze, województwa wschodnie - wyjaśnia. - Nie będzie już podziału na bogatsze i biedniejsze. Będziemy wspierać silne ośrodki ale i obszary pozamiejskie regionów zgodnie z mapą administracyjną kraju. Ale też - i to drugi zasadniczy cel - strategia określa system pomocy dla obszarów, które wymagają specjalnego wsparcia.
Zachodniopomorskie było ostatnim z 16 województw, do których minister przybyła by skonsultować projekt Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2010-2020 Regiony, Miasta, Obszary Wiejskie.

W kwestii 300 milionów euro z UE - aby je wydać rząd powinien wyłożyć przynajmniej drugie tyle. Jak ja uważam to działania UKE i TP są prowadzone równolegle do projektu internetu szerokopasmowego na "Ścianie Wschodniej"? Chyba że źle to zrozumiałem?

Robię we Flashu mapę Polski z podziałem na województwa. Wszystko ładnie tylko jak zrobić żeby po najechaniu na dane wojwództwo reszta ie z ciemniała a obszar najechanego się powiększał?

czy chodziło ci o mape polski z podziałem na województwa z któego sie te loga wysuwały majkell
więc jak jest cos to przyślij