Mapa podziału województw

Katalog wyszukanych haseł

dowload


Witam serdecznie :) Mam następujący problem. Muszę podzielić kraj na regiony z dokładnością do powiatu. Potrzebuję więc wstawić w Excelu, czy innym programie office'a mapę Polski w podziale na województwa i powiaty i zaznaczyć, jaki region na jakim obszarze działa. Chodzi mi po głowie, że kiedyś w excelu była możliwość wstawienia mapy. Niestety nie mogę tego znaleźć. Ma ktoś jakiś pomysł?


według niektórych każdy powinien znać swoje miejsce i pozycję w kraju !! Olsztyn był zawsze za mojej pamięci miastem wojewódzkim.

A wogóle nie rozumiem po jakie licho kolejne ekipy z uporem maniaka uparły się majstrować przy podziale administracyjnym kraju. :(

Najlepszy był stary podział ten z 1945 roku - było 18 województw. Jeżeli ktoś znajdzie starą mapę administracyjną - niech sobie popatrzy.

I po jakiego grzyba było przy tym majstrować? A ile kolejne zmiany kosztowały?" />Jak będę znowu w pracy, to pogadam z naszym informatykiem. Osobiście nie jestem specem od tworzenia tego typu rzeczy.
Myślę, że 9 kwadratów wystarczy. Czy będzie funkcjonowała mapa zeskanowana na czarno-biało?
Ewentualnie jak bedzie zbyt wiele komplikacji z tym nanoszeniem itd. to możemy ew. zrobić spis miejsc wg. województw...

O JMS mnie ubiegł z odpowiedzią...
JMS ma również super pomysł z takim podziałem! I faktycznie można tam podwiesić te mapki.
Teraz pozostają tylko sprawy techniczne.
A Snaiper jak to wszystko widzi?

" />Witam!
Niedawno ukazała się taka książeczka, pt."Miejsca pamięci powstania styczniowego w województwie lubelskim"
Jakbym umiał obsługiwać skaner to bym ci zeskanował okładkę, ale że jestem do tyłu z techniką to przy najbliższej okazji.
Autorzy: Adam Polski, Andrzej Kasprzak - wydane w Lublinie także wątpię żebyś kupił gdzie indziej. Książka posiada mało czytelną (niestety) mapę woj lubelskiego z rozmieszczeniem mogił i pomników z okresu powstania styczniowego oraz z datami wszystkich odbytych potyczek i bitw. Wszystkie (chyba) pomniki są udokumentowane fotograficzne ( tak to się chyba pisze). Oprócz tego fajne zestawienia w tabelkach typu:
data/miejsce bitwy/ siły powstańcze/ siły wojsk carskich / straty powstańców ( z podziałem na zabitych, rannych, wziętych do niewoli)/ straty wojsk carskich ( z takim samym podziałem)/ nr. strony i przypisu w opracowaniach/.
Jak również dane z ksiąg stanu cywilnego (akty zgonu) z rzymskokatolickich parafii woj lubelskiego z nazwiskami zabitych powstańców.
To by było chyba na tyle. Ufff!!!!!!!
P.S. Gdyby ktoś chciał zakupić tę książkę (osobiście znam autorów) więcej informacji na priv lub mail.
Od zakupionych książek nie pobieram prowizji.

" />Dla zdziwionych
Powiat
[edytuj]Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj

Aktualna mapa powiatów w PolscePowiat (w Polsce) – jednostka samorządu terytorialnego II stopnia i podziału administracyjnego, obejmująca część obszaru województwa. Ich funkcjonowanie reguluje ustawa z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 1998 r. Nr 91, poz. 578).

W Polsce wyróżniamy dwa rodzaje powiatów:

powiaty ziemskie – skupiają od kilku do kilkunastu sąsiadujących ze sobą gmin,
powiaty grodzkie – miasta na prawach powiatu (gmina o statusie miasta, wykonująca zadania powiatu).

Dzialac dziala ale na mojej nokii 5300 z zewnetrznym gps dzialalo ladnie do czasu az odezwal sie glos prowadzacego i wtedy program sie zacinal, bez glosow wszystko bylo ok

Co do map to sa niezbyt dokladne i do tego zajmuja duzo pamieci
Mapa polski konwertowana z garmina [a z tego co slyszalem to te mapy sa bardzo dokladne] zajmujaca ponad 100 mb po konwersji bedzie miala kolo giga do tego konwersja bedzie trwala kilkanascie godzin i zapewne po tych kilkunastu godzinach wywali error i cala praca pojdzie na nic jesli sie odpowiednio nie skonfiguruje programow to pewnie laik komputerowy moze sie wkurzyc

na stronie projektu jest wiecej informacji i programow
http://we-travel.co.cc/joomla/index.php ... =1&lang=en
oraz wiele roznych map

Na internecie mozna znalezc program "GmapToolSetup048" moze jest juz nowsza wersja dzieki niemu mozna podzielic mapy garmina na czesci w przypadku mapy polski podzial bedzie na wojewodztwa, jak komus potrzebna mapa swojego miasta to moze sobie ja przekonwertowac za pomoca programu dostepnego na stronie projektu. oczywiscie konwersja zajmie pare godzin

Konwertowac mozna rowniez mapy OSM [OpenStreetMap] Tu sa linki do roznych projektow ktore sie zajmuja tworzeniem tych map
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_ ... n/Download

Witam,

Tak jak obiecywałem przed wakacji (lub w trakcie), przygotowywany jest skrypt do łatwego wyszukiwania i dodawania weterynarzy zajmujących się takimi zwierzętami jak szopy. Do zrobienia jest jeszcze całkiem sporo, ale myślę, że do połowy października się wyrobię

Strona główna listy

    lDesign - 90% - tutaj dużo roboty nie ma, design jest wzorowany na tym forumowym. Zostały tylko małe poprawki m.in. w typografii.llInteraktywna mapa - 90% - mapa Polski z podziałem na województwa by wybrać odpowiedni region wyszukiwania.llSkrypty - 0% - dodawanie i wyświetlanie wyników i takie tam. l

Wszystkie dane dotyczące kont potrzebne do zalogowania się na stronie skrypt będzie pobierał z forumowej bazy. Logowanie nie będzie wymagane, choć jest zalecane gdyż system będzie zliczał ilość dodanych weterynarzy przez danego użytkownika. Rejestracja będzie odbywała się na forum. Dane weterynarza będą sprawdzane przed dodaniem na stronę przez administratorów oraz użytkowników z prawami do tego.

Jeśli jeszcze mi się coś przypomni lub coś ulegnie zmianie poinformuję Was o tym w tym temacie.
Pozdrawiam

Dla mnie Patriotyzm to miłość do Małej Ojczyzny.
Ważne co dzieje się w Łodzi, Wrocławiu czy Gdańsku.
Ale najważniejsze to co dzieje się u Nas: Janowie, Dzwoli, Modliborzycach....
Nie ważne na kogo głosujesz, kogo popierasz, ważne , że dbasz o dobro miasta, powiatu, województwa.
Nie śmiecisz na ulicy, nie wyzywasz sąsiada, oddajesz 1% podatku na rzecz instytucji z Janowa lub okolic.

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" pisał pewien biskup. Nasi lokalni politycy muszą zrozumieć, że jeżeli ich krytykujemy, to mobilizujemy w ten sposób do działania.
Ale, żeby to zrozumieć, trzeba mieć klasę. Niestety w Janowie obowiązuje zasada: Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie.
Z takim podejściem, przy pierwszej lepszej reorganizacji podziału administracyjnego Polski, powiat janowski zniknie z mapy świata.
I nawet głupie prawo jazdy będziemy odbierać w Kraśniku.
Dlatego monitorujmy działania naszej władzy lokalnej. Krytykujmy to co złe, chwalmy to co dobre.

Mam propozację, która mogłaby mi i chyba innym ludziom również pomóc troszkę się zintegrować. Czy dałoby się utworzyć podforum o nazwie Mapa Polski lub coś w tym stylu z podziałem na wojewódzctwa? Każdy mógłby się dodać w swoim województwie i byłoby łatwiej odnaleźć być może nawet znajomych którzy są tu w Ulsterze??

" />Nie sądze aby ktoś miał taką fabryczną mapę. W rozporządzeniu wojewodów na temat podziału województw na obwody łowieckie takowej mapy nie ma również. Jeśli jest coś takiego to ktoś się poświęcił i włożył w to mnóstwo pracy. I jest to amatorska robota, także nie wiem gdzie tego szukać. A leśny będzie wiedział na 1000% kogo to teren.

" />Aha dziękuję. Tylko gdzie w moim przypadku może się znajdować ? Chcąc sprawdzić inne nieruchomości przodków muszę znać numery działek żeby dotrzeć do ksiąg wieczystych. I mam pytanie czy księgi wieczyste zawierały mapę działki i rozmieszczenie nieruchomości bo tego też szukam. Kto może wiedzieć gdzie się znajdują księgi dla miejscowości Sadlno. Otóż w latach 30 XX wieku był to powiat Nieszawa potem aleksandrów a następnie radziejowski. Gdy wprowadzono podział na 49 województw trafił do województwa konińskiego. Gdzie zatem mogą być księgi chyba nie przenoszono ich do Konina ?

" />Platforma Obywatelska ma gotowy projekt podziału administracyjnego kraju na 9 województw, co oznacza, że z mapy kraju zniknęłoby też warmińsko-mazurskie - taką informację podała Polska Agencja Prasowa za Trybuną, którą z kolei poinformował anonimowy polityk PO.

- Stanowczo dementuję te pogłoski. Platforma nie planuje zmiany granic administracyjnych kraju - przekonuje poseł PO, Stanisław Gorczyca. - Mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Radni sejmiku zareagowali jednak nerwowo na te doniesienia i w trosce o jedność, kontynuację historycznych tradycji i przyszłość naszego województwa zaapelowali do wszystkich kandydatów na parlamentarzystów o złożenie deklaracji, że przyszli posłowie i senatorowie będą przedkładać interes województwa nad własne ambicje polityczne i że przeciwstawią się próbie zlikwidowania województwa wszelkimi dostępnymi środkami prawnymi i politycznymi - z wystąpieniem z partii włącznie.

Więcej: http://www.wm.pl/Index.php?ct=home&id=760295

Zapraszamy do dyskusji!

" />
">Dziewięć zamiast szesnastu? A może osiem lub dwanaście? Czy targi wokół liczby województw, jakie przed siedmioma laty wywołały polityczną burzę, znów staną się naszym udziałem? Niewykluczone. Od kilku tygodni gazety regionalne piszą, że Platforma Obywatelska, która szykuje się do przejęcia władzy, mu już gotowe nowe koncepcje podziału administracyjnego kraju. Wynika z nich, że po wyborach z mapy Polski znikną co najmniej cztery obecne województwa. Plan strategiczny zaś zakłada utworzenie ośmiu bądź dziewięciu dużych regionów skupionych wokół największych polskich miast.
Liderzy PO wszystkiemu zaprzeczają, ale jednocześnie przyznają, że... w Polsce powinno funkcjonować co najwyżej dziewięć województw. Od dawna wiadomo też, że ambicją Platformy jest zdobycie wpływów w samorządach. A tym samym dostanie się do miejsc, gdzie są rozdzielane pieniądze z Brukseli.
Pomysł administracyjnego demontażu ma wielu zwolenników również w partii braci Kaczyńskich (PiS). Które województwa znikną z mapy Polski? Komu prawicowi architekci przygotowali największe powyborcze niespodzianki?

http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=kraj&name=241

A może nie kłamie żaden z nich tylko Gorczyca nie został poinformowany? Co Tusk bedzie z jakimś posłem z prowincji rozmawiał o planach na przyszłość.

Robię we Flashu mapę Polski z podziałem na województwa. Wszystko ładnie tylko jak zrobić żeby po najechaniu na dane wojwództwo reszta ie z ciemniała a obszar najechanego się powiększał?

" />Witam wszystkich Forumowiczów na początku zaznaczam że jestem gościem ze Śląska trafiłem tu poszukując materiałów do swojej pracy magisterskiej. Po przeczytaniu wpisów na temat lokalizacji zakładu przetwarzania odpadów i jako osoba interesująca się tematyką, uważam że Państwa obawy dotyczące funkcjonowania tego typu zakładu są w dużej mierze nieuzasadnione. Przede wszystkim należy postawić pytanie jakiego typu odpady będą w nim utylizowane. Spoglądając na mapę Polski podejrzewam, że w zakładzie utylizowane będą śmieci komunalne lub sprzęt gospodarstwa domowego ponieważ w województwie mazowieckim występuje drastyczny niedobór miejsc składowania odpadów praktycznie pojemność wszystkich wysypiska śmieci są przepełnione a miejsc pod nowe nie ma. Dodatkowo zadam pytanie (ponieważ każdy śmieci produkuje jest to nieodzowny proces cywilizacyjny tylko nikt nie chce ich mieć pod nosem) czy wolicie Państwo śmierdzące składowisko które i tak trzeba zrobić bo śmieci są i będą i wygląda mniej więcej tak http://www.gdansk.pl/_podstrony/galeria/img/img.php?id=2335&t=b lub co gorzej tak http://www.mmszczecin.pl/rep/newsph/24691/49792.3.jpg lub stworzyć zakład w którym większość odpadów zostanie zminimalizowana w podobnej hali http://www.zuokrudno.pl/glowne.jpg. Praca takiego zakładu sprowadza się do rozbiórki i podziału na frakcje, powstałe surowce są kierowane do powtórnego odzysku.
Przetwarzanie odpadów nie zawsze wiąże się z powstawaniem zagrożeń dla środowiska a wręcz przeciwnie gromadzenie odpadów na składowiskach i wysypiskach bez ich wcześniejszego przetworzenia po pierwsze zajmuje dodatkowe miejsce po drugie uniemożliwia wykorzystanie surowców wtórnych a po trzecie może spowodować niekontrolowane uwalnianie się substancji szkodliwych. Zawsze istnieje jeszcze możliwość trzymania śmieci obok domu tak wyglądała Sycylia podczas strajku ichniejszego MPO http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80651,6678070,Trwa_kryzys_smieciowy_w_Palermo.html.
Kończąc proponuję Wam jako mieszkańcom zadać pytanie w urzędzie jakiego typu śmieci będą przerabiane w zakładzie.
Pozdrawiam Bercik Ruda Śląska