mapa Irlandii Północnej

Katalog wyszukanych haseł

dowload

Witam.
Używam Larka 43.0 w Irlandii. Padł rano w niedzielę jak wszystkie. Przejechałem ponad 600 km po Irlandii i Irlandii Północnej zdając się wyłącznie na mapę i myśląc o tym, by jak najszybciej znaleźć rozwiązanie problemu na tym forum. I proszę... to nie tylko mój Freebird. Dodam, że pierwsze (chwilowe) objawy problemu pojawiły się w sobotę ok 18ej (19ej czasu polskiego).
Pozdrawiam.

Gamba - Truck Navigation Q1 Multilanguage 2009

Wymagania systemowe: PNA z WinCe5.0 w rozdzielczości 480x272
Opis: GAMBA - nawigator łatwy w obsłudze z mapami Europy Zachodniej i Wschodniej. Posiada możliwość wyznaczania tras dla samochodów ciężarowych uwzględniając: wysokość mostów, max. ciężar, ograniczenia w wyznaczaniu tras zawierających tunele, wąskie trasy jak i wiele innych.

Mapy: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Bośnia-Hercegowina, Białoruś, Szwajcaria, Czechy, Niemcy, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Gibraltar, Grecja, Chorwacja, Węgry, Irlandia, Włochy, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Monako, Macedonia, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia-Czarnogóra, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Watykan (Rzym) .
Rok produkcji: 2009
Język: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski.

Spoiler
Kod:


Aby móc zobaczyć zawartość umieszczoną w tagu [ CODE ] musisz się zarejestrować

Założeniem tego modu jest aby silne państwa były słabe a słabe były silne dlatego uważam, ze wszystko jest w porządku... Już stworzyłem eventy gdzie Turcja (wspierana przez Francję) będzie musiała stawić czoła Węgrom, Polse i Czechom... Jeszcze nie wiem czy dadzą sobie z tym radę... W UK Szkocja ogłosiła niepodległość i podbiła większość Anglii.. Irlandia podbiła Irlandię Północną. Kolonie się usamodzielniły. We Francji wybucha wojna domowa... Je kolonie także ogłaszają niepodległość... We Włoszech proces połącznia kraju się nie powiódł Garibaldi przegrał z Królestwem Obojga Sycylii i te dwa państwa dalej dzielą Półwysep Apeniński. Jeszcze nie wiemy co zrobić ze Szwajcarią i Austrią ale pomyślimy... Skandynawia połączyła się w unię tak samo państwa nadbałtyckie. Egipt, Etiopia i RPA robią z Afryką co im się podoba. W Ameryce Południowej sprawy potoczyły się inaczej... Jeśli CJ się zgodzi to przedstawimy wam mapę Ameryki Południowej...

Dzięki, :smile:. Choć, szczerze mówiąc miałem z początku dylemat czy zostawić w centrum części prowincji sąsiednich czy dać nowego, bardzo biednego prowa. Postawiłem na to drugie. Jeśli chodzi o zmiany w państwach na terenach Irlandii to myślę, że tylko dodam Irlandię Północną, do zjednoczenia w późniejszych etapach gry. Teraz staram się ją przedłużyć do 2200, ale nie wiem czy to strasznie nie zamuli gry. Jeśli się na to zdecyduję to Irlandia Północna dostałaby cory [oczywiście w roku 2009, xd, bo to byłby rok naprawdę ciekawy do rozegrania, a dalsze lata byłyby historią alternatywną] na Belfast, Ulster (angielskie) i Donegal (irlandzki).

Edit: Zapomniałem powiedzieć, że pracuję teraz nad Islandią i Sycylią, czyli wyspami. Chcę też dodać Svalbard, ale chyba wiecie jak wygląda mapa świata i pozycja tego archipelagu byłaby sporo naciągana w stosunku do położenia Norwegii, Islandii czy Grenlandii. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. A tak w ogóle to przymierzam się do kupna Złotego Pakietu Dodatków i wtedy będzie milej. O ile się przyzwyczaję do IN, hehe. :smile:

Zaktualizowana na 2010 rok mapa browarów Irlandii i Irlandii Północnej. Wychodzi mi że w Republice jest 12 czynnych browarów a w Ulsterze (Irlandii Północnej) - 4. W tym roku powstały 2 nowe browary w Republice Irlandii. Niebawem powinny oficjalnie ruszyć 2 kolejne ale dopóki się to nie stanie nie będę ich nanosić. Wg stanu tegorocznego muszę "zaliczyć" 4 browary w których jeszcze nie staneła moja noga. Kwestia tylko kiedy :rolleyes:

CZĘŚĆ I: LATA 1936-1938

od autora: lata przedwojenne beda opisane troche pobieznie

Kalendarium:

3.I 1936 - na posiedzeniu rady ds. przemysłu premier zarządza rozbudowę rodzimego przemysłu - rozpoczynamy budowę 2 fabryk, w Cork i Galway
7.III 1936 - Niemcy remilitaryzują Nadrenię - nie napotykają żadnego oporu ze strony francuskiej, czy angielskiej.
18.VII 1936 - zespół Leyland opracowuje nowe standardy uzbrojenia piechoty - powstaje wzór '36 (wczesna dyw. piechoty)
3.I 1937 - uroczyste otwarcie fabryki w Galway
20.II 1937 - naród irlandzki, w referendum, uchwalił nową konstytucję. Republika zrywała w niej wszelkie kontakty z Imperium Brytyjskim i sformowała nowy, nacjonalistyczny rząd, który natychmiast nawiązał współpracę z Niemcami. Oto aktualna polityka wewnętrzna i zewnętrzna Irlandii:
http://img81.echo.cx/img81/7765/poli...19382sj.th.jpg
30.VI 1937 - Costello opracowuje nową doktrynę lądową
9.VIII 1937 - Tanu Tuva wysłało do nas misję dyplomatyczną :lol:
19.X 1937 - powstała nowa fabryka w Cork, rozpoczęto formowanie 2 dywizji piechoty i 2 brygad artylerii
17.XI 1937 - na tajnym spotkaniu w Kopenhadze Prezydent Oliver J. Flanagan i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler podpisują układ o wzajemnej pomocy gospodarczo - militarnej. Przechwycony raport wywiadu angielskiego opisuje to zdarzenie następująco:
historycy powojenni utrzymują, że dokument ten był jedynie sfałszowanym zapisem mającym na celu oczernienie w oczach rządu Irlandzkiego Brytyjczyków.
21.I 1938 - dywizja piechoty "Thunderbolt" została sformowana w Sligo
16. IV 1938 - w Letterkenny stacjonuje dywizja "Spearhead", powstaje pierwszy plan odbicia Irlandii Północnej.
12.V 1938 - Costello opracowuje nową doktrynę lądową.
7.IX 1938 - wprowadzono nowe standardy uzbrojenia dla artylerii
21.XII 1938 - dzięki planom niemieckim opracowaliśmy swój pierwszy typ czołgu.

Mapa rozmieszczenia wojsk:
http://img81.echo.cx/img81/6015/irlandia6ft.th.jpg

Dot.: Rozmów Zmierzchomaniaczek i Edwardomaniaczek część VI:)
  Nie mam tego dużo, ale.
Rozdział 8, wielka brytania.
Zad 1 / 83
a. Londyn
2. Liverpool
3. Belfast
4. La Manche
5. Cieślina Kaletańska
6. Morze północne
7. Hebrydy
8. Szetlandy
9. Morze Irlandzkie
10. Kanał Św. Jerzego.
nie jestem pewna 7 i 8, chcesz to sprawdź, ale raczej dobrze.

2/84
Tego też nie jestem pewna , dam ci to, czego jestme na 100 ^%
klmiatów umiarkowanych CHLODNYCH
klimat ma cechy OCEANICZNE
DUZA wilgotnosc powirtrza
Z mgłą to nie wiem, stawiałabym, że często
CZESTE I ROZLOZONE ROWNOMIERNIE opady
zimy LAGODNE, lata CHLODNE
Dalej nie wiem :D

3/84
a) P (dokladnie 60,6 mln)
b) F (Anglicy stanowią więcej, ok. 3/4)
c) F (bo są jeszcze Irlandczycy, ale tylko ci z Irlandii Północnej)
d) F (bo 89%)
e) F
f) P

4/84
zamaluj wszystkie oprócz " największe znaczenie ma uprawa roślin żywieniowych i używek" i "grunty orne zajmują 46% powietrzchni kraju"

5/84 - nie mam bo za długie :D

rozdz. 9 Włochy
1/85
to musisz z mapą sama

2/86

A Etna
B Wezuwiusz
C Stromboli

a)
Występowanie wulkanów jest związane z polożeniem Włoch w aktywnej strefie sejsmicznej. Przez obszar tego państwa przebiega granica między dwoma plytami litosfery: eurazjatycką i afrykańską.
b) nie mam, bo z *, ale na wikipedii jest

3/86
zamieszkuje około 58 mln ludzi
70% żyje w miastach
cechuje ujemny przyrost naturalny
ludność wziąć wzrasta
dodatnie saldo migracji
słabo rozwinięty gospodarczo
ze swojej długowieczności
kobiet 82 lata, zaś mężczyzn 75 lata
społeczeństwo włoskie starzeje się
narodowośiowym i religijnym
wyjątkowo jednolitym
aż 98 %
Kościoła katolickiego
Rzymianie używali Łaciny
grupie języków romańskich

dalej nie mam :-p